Antaninės

Mūsų šeimoje Antaninės – ypatinga šventė, nes Antano vardas perduodamas iš kartos į kartą. Taigi būna, kad susitinka trys Antanai ir vienas kitą sveikina, šypsenas dalina.
Antanas – lietuviškas vardas, kilęs iš lotyniškos vardų giminės „Antonius“. Graikų kalba žodis „anthos“ reiškia „gėlė“, o žodis „antionos“ – „pirmagimis“. Pagal kai kuriuos šaltinius šis vardas gali reikšti „vertas pagyrų, vertas pagarbos“ (šaltinis). O kai kur nurodoma reikšmė taip pat kildinama iš graikų kalbos „antius“ – laimingas, džiaugsmingas.
šv. Antanas paduvietis
Birželio 13 d. minimas Šv.Antanas Paduvietis (1190 – 1232), kuris laikomas Portugalijos globėju. Jis buvo garsus pamokslininkas ir stebukladarys. Dabar jam meldžiamasi ir užtarimo prašoma ką nors pametus (sako, pasimeldi ir atrandi). Šv. Antanas žinomas, kaip vargdienių, kenčiančių užtarėjas, ligonių gydytojas.
Rojus. Jame augančių Antaninių obuolių muliažai.
Senovėje nuo šios dienos prasidėdavo šienapjūtė ir naktigonės. Buvo juokaujama, kad jei žolę pjausi visai prie pat obels, tai antaniniai obuoliai užaugs kamuolio didumo.
Šiemet, laukdami šios šventės, turbūt paspalvinsim makaronų ir suversim, pasipuošim ir papuošim 🙂 Juk savo vardo reikšmę reikia žinoti, o šventę visad švęsti!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: