10 minučių arbatai

Internete vaikšto juokelis, kad motinystė – kai pasidarai arbatos ryte, o išgeri vakare. Prisipažinsiu, man taip būna. Ir tas juokelis tada atrodo visai nejuokingas. Nes juk būna tokių užkerėtų dienų, kai sukuosi sukuosi ir vistiek negana. Namus tvarkau, o nesimato nė ženklo, kad buvo tvarkyta, valgyt gaminu, bet vistiek visi alkani, arbatai vandenį verdu keturis kartus, užplikau kartą, o išgerti vistiek pamirštu… Bet būna ir kitokių dienų. Ir už tai esu dėkinga visiems, kas prie to prisideda. Ir vaikams, ir dienos nuotaikai, ir vyrui, ir sau pačiai, kad kažką nusprendžiau, kažką supratau, kažką sugalvojau ir pavyko. 
Labai linkiu visiems, kad turėtumėt tas 10 minučių arbatai, kai to labiausiai reikia. O kad namuose, kuriuose gyvena mažylis ar keli, atsitiktų toks stebuklas, reikia atrasti tinkantį ir patinkantį užimtuką, t.y. žaidimą-darbą, kuris įtrauktų vaiką ir nepaleistų tas stebuklingas 10 minučių.
 
1. Lėkštelė ar indelis (ką turit, tas tinka), smulkūs dalykėliai, pvz. akmenukai, rutuliukai, virvelė ar siūlas. Dar galima į komplektą įtraukti ir šaukštą. Pas mus absoliučiai valdo šis rinkinukas.
2. Lipdukų lipinimas, nulipinimas, prilipinimas. Dažnai duodu paprasčiusią lipnią juostelę, kartais lipduku ir sąsiuvinį. O kartais mažėlis klijuoja lipdukus ten, kur jam atodo tuo metu būtina, pvz. ant lango ar ant sauskelnių dėžės.
3. Modelinas ir dantų krapštukai. Mažyliams smagu ir patį modeliną minkyti, ir krapštukus smaigstyti. Variacijų prigalvoja patys vietoje, tad gali užtrukti ir ilgiau nei 10 min.

4. Veiklos pagalvėlės, kilimėliai, knygelės. Kai kurios mamos auksarankės geba pasiūti pačios, kitos gali įsigyti jau pagamintus žaislus.

Ergoterapinis kilimėlis iš daiktelinės

5. Kiek vyresnius, kurie jau skiria spalvas ir bėgioja po namus savarankiškai, galima išsiųsti į spalvų medžioklę. Pvz. surink penkis geltonus daiktus.
6. Interneto platybėse ne kartą esu mačiusi lipnios juostos voratinklį, į kurį reikia mėtyti popieriaus kamuoliukus. Oi smagumėlis! Vienas tokių pavyzdžių šioje nuorodoje.
7. O kai kurie vaikai ramiai ir ilgai valgo patys. Žaidžia, kuria istorijas ir valgo. Tuomet mama atsigeria arbatos, indus nurenka ir dar žurnalą gali pavartyti. Tik pasitikėkite ir leiskite SAU pasėdėti ramiai.
8. Pradėjusiems ir mėgstantiems karpyti pakanka turėti žirkles, spalvotų plastikinių šiaudelių ir dėžės. Vėliau galima suverti sukarpytus šiaudelius ant virvelės ir pasidaryti apyrankių, karolių ar didesnių vėrinių, kurie papuoštų duris, langus ar ką tik sugalvosit.

9. Kai kas mėgsta plauti indus arba pilstyti vandenį iš vieno indelio į kitą ir tai daryti be galo, be krašto – tegu, pirmyn! Tai ne tik pilstymas, bet ir akių, rankų judesių koordinacija, užduoties atlikimas, tuščias-pilnas suvokimas ir pan. Tad nauda įvairiapusė: mama ilsisi, vaikas lavinasi 🙂

10. Pirštukų lavinimui ir 10čiai minučių tylos dar vienas užsiėmimas pasitelkiant adatą. Vyresnėlis siūna, mažėlis pilsto, o aš arbatinuosi.

Norisi priminti, kad vistiek prireiks bent kartais žvilgtelėti, kaip mažyliui sekasi. Bet jei jo veikla pasirūpinsite ten, kur geriate arbatą, tai nebus sudėtinga.

Ramių ir skanių Jums 10-ies minučių! 

Šis atnaujintas ir papildytas tekstas publikuotas 2017 m. vasario “Mažylis“ žurnale.

2 atsakymai į “10 minučių arbatai”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: