apie Tėčių dieną + 16 idėjų, ką pagaminti patiems dovanų

Galvoju, o kaip jūs švenčiate Tėvo dieną? Man kasmet norisi vaikams rodyti, kaip rodyti dėmesį. Juk taip vaikai mokosi – iš pavyzdžio. Bandom kurti staigmeną, slapčia kažką darom, būtinai patys, tipenam-sėlinam pas tėtį ir jį stebinam. Nesakau, kad yra blogai nupirkti puodelį su užrašu „Pats geriausias tėtis“. Juk tėčiai geria arbatą. Saldina ją šaukšteliu cukraus. Mėgsta, kad arbatos būtų daug, vadinasi, puodelio reikia didelio. Sakau, kad tėčiai verti daugiau. Ir turiu mintyje mūsų laiką, mūsų mintis, siunčiamas jų adresu, mūsų pastangas sukurti stebuklą. Todėl pačiupinėjamas dovanas – jos tikrai stiprina draugystę – daryti patiems įdedant meilės ir juoko, švelnumo ir džiugesio, rūpesčio ir dėkingumo. Puodelį išpiešti, marškinėlius užrašyti, paveikslą nutapyti, sausainių iškepti ir t.t.
Nors tikrai gali būti ir tokia Tėvo diena, kai visi kažkur prapuolę, užsisukę savo darbuose ir tik paskambina tėčiui telefonu pasakyti – sveikinu… Bet linkiu, kad tokių dienų būtų labai mažai. Labai labai mažai. Labai labai labai…
O kitos Tėvo dienos šventės tegu būna pilnos bruzdesio ir kikenimo. „Slaptų“ paslapčių ir čežėjimų. Tegu mintyse ši šventė sukasi pasibaigus Motinos dienai ir tegu jai būna ruošiamasi su tokiu pat užsidegimu ir nekantravimu, kaip Kalėdoms. Tėtis yra vienas. Unikalus. Atsidavęs. Kartais pavargęs, o kartais labai švelnus, nors barzda ir duria. Tėtis yra nepakartojamas savo juokeliais, dūkimu ir nutrūktgalvišku nuotykio pojūčiu. Tėtis stiprus, tėtis smaližius, tėtis tėtis tėtis!
Tėčiai mėgsta žvejybą, futbolą, snukerį, automobilius ar kaime sodinti bulves. Dovanų gali būti įvairiausių, nuo mielų rankų darbo smulkmenėlių iki prabangių kelionių. Kiekvienas renkasi, kas jam dabar svarbu, kaip mėgsta, kiek gali, ko tuo metu norisi ar ko reikia. Aš šiandien surašiau keletą minčių, ką Tėčiui galima pagaminti kartu su vaikais. Taigi…
 
kelios „pasidaryk pats“ idėjos, ką galima padovanoti tėčiui, kad visiems būtų smagu:
 • Medalis tėčiui iš modelino, molio, druskos tešlos arba plastilino. Puošti popierėliais, karoliukais, gėlėmis ir pan.
 • Vaikų tapytas paveikslas. Mažieji tapytojai tapo pirštukais-delniukais, o didesnieji dar ir pasirašo. Mama kūrinį gali įrėminti. 
  šaltinis ir instrukcijos čia
 • Stalo žaidimas, kurį pagaminti tikrai neužtruks. Sukurkite nuotykį, kurį norite nukeliauti su Tėčiu. Reikia kartono lakšto, pieštukų, flomasterių, kauliuko ir figūrėlių (jas galima nulipdyti arba naudoti iš kitų žaidimų, surinkti tinkančias ir patinkančias mažas figūrėles, kurių dažniausiai namuose iš kažkur vis prisikaupia – patekę į žaidimą jos bus įdarbintos) 
 • Lobio ieškojimas. Tėtis mėgsta važinėtis dviračiu arba eiti pasivaikščioti? Sukurkite jam lobio ieškojimo žygį su žemėlapiu. Dalyvausite visi, o surasite mamą ir pietus ant pievelės.
 • Marškinėliai. Jau minėjau marškinėlius, kuriuos visaip išmarginti galite patys. Tereikės marškinėlių ir ryškiaspalvių rašiklių ar specialių dažų tekstilei.
 • Stalo žaidimas kryžiukai-nuliukai. Taip pat galima pagaminti per šeštadienį 😉 Naudoti lauko arba druskos tešlos akmenukus, kartoninę arba medžiaginę lentą.
 • Nuotraukos. Nuostabus dalykas nuotraukų albumas arba koliažas, kurį tėtis galės pasikabinti kur tik panorėjęs.
 • SPA. O gal tėtis mėgsta šiltą vonią? Tuomet reikia prileisti vandens, parūpinti vonios druskų ir putų, įjungti mėgstamą tėčio muziką ir leisti jam paskaityti knygą arba paprasčiausiai atsipalaiduoti ramioje aplinkoje.
 • Iškepti tėčio mėgstamiausią pyragą ir pavaišinti juo per pusryčius, pietus ar vakarienę.
 • Puodelis. Specialiais dažais galite nupiešti ir/arba užrašyti tėčiui kažką labai asmeniško ir mielo. Tokio kito puodelio visame pasaulyje nerasi!
 • Papuošalas. Jei tėtis mėgsta pasipuošti, tuomet rankų darbo apyrankė ar specialiai tėčiui pagamintas pakabukas – pats tas.
 • Pagaminti tėčiui naminių ledų! Pats paprasčiausias, bet ne prasčiausias receptas – suplakti grietinėlę ir sutirštintą saldintą pieną, palaikyti šaldymo kameroje keletą valandų ir voila – nuostabus desertas! Jei pagardinsite prieskoniais, pridėsite vaisių ar uogienės, turėsite nepamirštamą desertą! Originalus receptas čia.
 • Darbelis „Taip labai tave mylim“
  šaltinis ir instrukcijos čia
 • Poilsio valanda. Kartais tėčiams, kaip ir mamoms, reikia tik minutės tylos ir ramybės. Jei šiuo metu to reikia jūsų tėčiui, padovanokite jam valandą ar dvi tokio laiko. Laiko sau. Galite tą laiką įpakuoti į voką, dėžutę ar krepšelį. Svarbu, kad jis gautų tai, ko jam labiausiai reikia 🙂
 • Išvyka į gamtą, kur viskas suplanuota, bet tėtis nieko nežino. Tinka siurprizus mėgstantiems tėčiams. O gamtoje galite pūsti muilo burbulus, spardyti kamuolį ar verstis kūlio. Galite suorganizuoti namų fotografų komandos fotosesiją „Tėčio diena“ arba pietus ant pievelės. Svarbu, kad tėčiui būtų smagu.
 • Skanėstų butelaičiai. Pripildyti buteliukus tėčio mėgstamų skanėstų, pvz. guminukų, šokoladinių razinų, traškučių ir pan. 
  šaltinis ir instrukcijos čia

  Įsimintinos Tėvo dienos!

4 atsakymai į “apie Tėčių dieną + 16 idėjų, ką pagaminti patiems dovanų”

 1. Atgalinis pranešimas: Ką gali Tėtis – SuVaikais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: