Kakės Makės enciklopedija – transporto priemonės

Dar šiek tiek apie atradimus Kakės Makės enciklopedijoje. Kiekvienas, žinoma, atras šioje knygoje tai, kas jiems aktualu. Kaip ir kiekvienoje kitoje knygoje ar meno kūrinyje. O mano įrašas apie skyrelį Kuo galime keliauti. Mano berniukams patinka mašinytės, laivai, traukiniai ir t.t. Todėl paprasčiausiai negalėjau tik perskaityti šį skyrių ir keliauti toliau. Patys dar nesame keliavę visomis įmanomomis transporto priemonėmis, tad skaitant ir klausantis žymiuosi, ką būtų smagu išbandyti artimiausiu metu, o ką šiek tiek vėliau.
Taigi paieškojom kaip atrodė pirmasis automobilis (paspaudę ant nuorodos rasite straipsnį ir nuotrauką apie automobilio atsiradimo istoriją). Lietuvoje pirmasis automobilis užregistruotas 1896 m. Pirmasis traukinys (paspaudę ant nuorodos rasite straipsnį ir nuotraukų apie geležinkelio atsiradimo istoriją) gerokai skyrėsi nuo dabartinių traukinių. Žinojote, kad šiuolaikiniai (Japonijoje kuriami) greitieji traukiniai lekia 350 km/val. greičiu ir gali keleivius gabenti 40 laipsnių šaltyje?
 
Nors Kakės Makės enciklopedijoje nepaminėtas keliavimas arkliais, bet mes susiradome karietas (čia pateikta google vaizdų rezultatai su senovinėmis karietomis) ir aptarėme, kad šiais laikais taip pat keliaujama arkliais. Gal dar pernai esu mačiusi ir Lietuvos keliais riedantį vežimaitį, bet tai jau gana retas vaizdas. O štai Vilniaus gatvėse kartais galima sutikti raitus policijos patrulius. Jie ypatingai traukia akį ratuoto miesto peizaže.
Oro balionai vaikus žavi ir pasakose, ir ramiai plaukdami virš Vilniaus stogų giedromis vasaros dienomis. Visada skaičiuojam, kiek jų matosi ir tikimės bent vieno tiesiai virš galvų. Toliau dirižabliai (čia jau suinteresuotoji pusė – aš, nes dar vis gyvi A. Tapino knygų įspūdžiai), skirtingi lėktuvų tipai, pradedant keleiviniais, baigiant kariniais.
Dviračių istorija taip pat spalvinga (nuorodoje straipsnis su daug skaičių, bet vaikams daugiausia informacijos suteikė, kaip visuomet, paveikslėlis. Jis straipsnio apačioje), o Šiauliuose yra dviračių muziejus, kurį būtinai aplankykite būdami tose apylinkėse. Nors lankiausi ten dar be vaikų, bet su vaikais irgi norėčiau. Rašausi į „must see“ sąrašiuką.
Laivai – vyresnėliui visi jie laivai, jei tik plaukia. Tad labai pravertė pasižiūrėti, kokia gausi jų įvairovė. Pagrindinius apžiūrėjom labai atidžiai: keltai, kurie plukdo ne tik žmones, bet ir automobilius, didžiuliai kruiziniai (šioje nuorodoje rasite palyginimą didžiųjų kruizinių laivų) ir didžiausias iš kruizinių, žvejybiniai laivai ir burlaiviai. O yra juk ir tokių karinių, kur gali nusileisti lėktuvai! Povandeninis laivas (vėl google vaizdai) įspūdingas ir dydžiu, ir tuo, kur plaukioja. O valtys, teškenančios mūsų ežerų bangas, pažįstamos mėgstančių vandens pramogas, taip pat žvejų.


Automobiliai, žinoma, labiausiai pažįstami. Bet tik tie, kuriuos dažniausiai matome gatvėse. Ir nors nekeliaujame bolidais, būtinai turėjome juos pasižiūrėti. Juk tai Formulė 1!!!
Tai štai, pasirodo, nuo Kakės Makės iki Formulės 1 – tik vienas žingsnis 🙂

Kiti įrašai apie Kakės Makės enciklopediją:
Apie muzikos instrumentus
Kaip mes skaitom Kakės Makės enciklopediją su Mažėliu (1 m. 10 mėn.)

Vienas atsakymas į “Kakės Makės enciklopedija – transporto priemonės”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: