Kaip mes skaitom Kakės Makės enciklopediją – Vyresnėlis

Nuo paauglystės esu įpratusi skaityti kūrinį išplėstiniu būdu. Nežinau ar yra toks apibūdinimas literatūroje, bet yra tokia sąvoka, kaip tekstas tekste, t.y. kai įtraukiami kitų literatūros, muzikos kūrinių pavadinimai, vardai, nuorodos ir pan. Tai praplečia teksto ribas. Žinodamas, apie ką kalbama, skaitytojas geriau suvokia tekstą, labiau atsiskleidžia personažo charakteris ir pan. Tai štai, mano skaitymas kažkuo panašus – jis praplečia ribas.
Žodžiu, kad galėčiau suprasti, kodėl Mėnulio vaikuose* buvo kalbama apie Dostojevskio kūrybą ir kuo ji ypatinga, ėmiausi Dostojevskio kūrinių skaitymo. Žiūrėdama filmą Notebook išgirdau apie Walt’o Whitman’o poeziją. Kaip jau turbūt supratote, susiradau daugiau jo eilių. Ir taip toliau, ir taip toliau.
Atsivertusi Kakės Makės enciklopediją supratau, kad tokio pobūdžio knygos yra tikras lobis mėgstantiems praplėsti savo žinojimą papildoma informacija. Tai va, pagalvojau, kad bus labai smagu (ir naudinga) ir vyresnėliui skaityti neįprastai. Ir ėmiausi darbo: dalinuosi su jumis keliomis ištraukomis ir nuorodomis, ką atradom ieškodami. Pabandykit, tikrai smagu! Ir dar kiek naujo galima sužinoti.
 
Sekmadienio rytą, kai visi niekur neskubantys ir neturintys anksti besikeliančių vaikų žmonės dar miega, atsivertėm skyrių apie muziką. Jame pavaizduota nemažai muzikos instrumentų. Kai kurie dažnai matomi ir pažįstami, kai kurių net pavadinimų nežinojau. Ką padarysi, šioji sritis yra mano silpnoji… Kai pasakiau, kad paklausysim mušamųjų Youtube‘j, vaikas net suplojo. Pabandžiau ieškoti… O mamyte! Radom tikrai ne vieną ir ne du.
Štai keletas nuorodų, kur galite pasižiūrėti ir pasiklausyti (o gal jūs turite savo šaltinius?):
 
Varpai
Styginių
Violončelės (šituos labai mėgstam!)
Klavišiniai + pučiamieji – pianinas ir birbynė
Mano atradimas – vargonai. Tai pučiamasis klavišinis. Niekada neturėjau progos susimąstyti apie šį instrumentą. Taigi, video kaip tie vargonai veikia. Ir J. S. Bacho Choralas. Irrrrr – didžiausi pasaulio vargonai.
Orkestras, grojantis nuostabų valsą. Su mažyliu dažnai pagal jį pasileidžiam šokti… ir jį sukūrė ne bet kas, o seras A. Hopkinsas!
Kiti įrašai apie Kakės Makės enciklopediją:
Kakės Makės enciklopedija – transporto priemonės
Kaip mes skaitom Kakės Makės enciklopediją su Mažėliu (1 m. 10 mėn.)

P.S. didesnė dalis nuorodų atsitiktinės, nes tikslas juk pamatyti ir išgirsti instrumentus.
* J. Ivanauskaitė “Mėnulio vaikai“

Vienas atsakymas į “Kaip mes skaitom Kakės Makės enciklopediją – Vyresnėlis”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: