5 statybinės medžiagos žaidimams su vaikais (galima sakyti, nemokamos)

Kodėl sakau, kad nemokamos? Nes šių daiktų-priemonių kiekvienas atras savo namuose. Specialiai jų pirkti nereikia. Ir tinka šie žaidimai su vos pradėjusiais ropinėti vaikais, su tais, kurie tik pradėjo mokytis sudėti kaladėlę ant kaladėlės ir su paaugusiais, ir su gerokai jau užaugusiais žaidėjais.
 1. kėdės, taburetės, suoleliai… 
  Pastatyti galima nemažai didelių ir tvirtų statinių: pradedant įvairiais fortais, namais, kur dar panaudojamos paklodės, skaros ar pledai, baigiant tilteliais, kai per dvi kėdes nutiesiama lenta vaikams vaikščioti, laipioti ar landžioti po ja. Tiesa, pamiršau paminėti tunelius, kurie statomi ir su pledais, ir be jų. Tai puikus stambiosios motorikos, judesių, raumenų, pusiausvyros lavinimo įrankis.
 2. paklodės, pledai, medžiagos gabalai, skaros, šalikai…
  Visi šie dalykėliai padeda vaidmenų žaidimuose persirenginėjant, žaidžiant vaiduoklius, o taip pat tarnauja statant namus, palapines ir kitus smagius statinius, kai reikalingas stogas. Dar pledai tarnauja ir kaip sienos, kilimai namuose arba esti puikūs iškylų* patiesalai.

  Kartais pakanka uždengti įprastą lovą, kad atsirastų nauja erdvė žaidimams
 3. WC popieriaus ir popierinių rankšluosčių rulonėliai (pilni, nepraplėšti).
  Neseniai atradom, tiksliau, Mažesnis atrado, šią statybinę medžiagą. Statom bokštus, sienas, pilaites ir panašius statinius, kurie lengvai nugriaunami, pastatomi, perkeliami ir t.t. Kartais šie blokeliai derinami su kibiriukais. Kartu labai tinka žaidimas ku-kū, taip pat įvairūs paliepimai, pvz. paduok, pastatyk dar vieną, atnešk tą rulonėlį, dar trūksta, pažiūrėk po stalu ir t. t.

  Ku-kū, kas namelyje gyvena?
 4. kibirai, kibirėliai, dideli dubenys ir maži dubenėliai, vienkartinės stiklinaitės, popieriniai puodeliai…
  Priklausomai nuo dydžių, galima statyti ant stalo pilaites žaisliukams, garažus mašinėlėms, o taip pat miklinti rankeles ir mąstymą dėliojant kuo aukštesnius, platesnius ir kitokius -esnius bokštus. Štai, keletą smagių idėjų užsiėmimams su popieriniais puodeliais atradau tinklaraštyje one perfect day. Bet net neabejoju, kad pasiėmę tuntą puodelių ir susėdę su vaikais žaidimui, atrasite ne vieną smagų būdą juos panaudoti.
 5. kartoninės dėžės, likę tušti ritinėliai nuo įvairių pop. rankšluoščių ir pan.
  Dėžių nameliai, mašinos ir lėktuvai, tuneliai, tvoros ir užtvaros – pagal fantaziją ir poreikį.
  Man šiuo metu absoliučiai numeris vienas iš “būtina pabandyti“ serijos – kartoninių dėžių labirintas. Žinoma, tam reikia vietos, bet tikiuosi per vasarą sugalvoti, kur įtaisyti šitą smagumyną.

  nuotrauka iš šio tinklaraščio
*Mes su vaikais mėgstam iškylauti ant kilimo, balkone ar paprasčiausiai koridoriuje pasitiesę pledą ir susidėję užkandžius ir kai kuriuos žaidimus. Pabandykite, kai lyja lietus, paiškylauti ir pažaisti saulėtą pievą – nuostabiai pakrauna baterijas gera energija ir juoku!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: