kaip mes ruošėmės į darželį

Gimsta kūdikėlis ir sūpuoji, džiaugiesi, skaičiuoji pirščiukus ir pamiršti trumpam ne tik save, bet ir visą pasaulį… kartais naktys slenka lėtai, kaip metai, o tie metai ar du pralekia kaip viena akimirka… Kur buvus, kur nebuvus ateina diena, kai jau neišvengiamai reikia ruoštis darželiui.
Pirmagimis, mūsų vyresnėlis, gimęs spalio mėn., tad darželio lankymą planavom nuo rugsėjo ir jam dar nebuvo dvejų. Esam pasirinkę privatų darželį, mišrią grupę. Jei kam bus įdomu, kodėl – drąsiai klauskit, drąsiai atsakysiu. 
Aš ir sūnelis susipažinti su darželio patalpomis ėjom rugpjūčio pabaigoje. Bet pasiruošimas jau buvo atliktas. Nesakau, kad padarėm viską viską, bet padarėm daug. 

Pradėjom kažkur birželio mėnesį, skaitėm knygelę, kurioje buvo pavaizduota vaikų klasė ir man tas paveikslėlis priminė darželio aplinką, tad pasakodavau, jog tai yra vaikų darželis. Viską buvom išnagrinėję tame paveikslėlyje, papasakodavau net tai, ko jame nebuvo pavaizduota, pvz., kad vaikai eina į lauką ir lauke visi kartu su auklėtoja žaidžia ir t.t.

Knygelė “Mano pirmoji knyga“

Tuo pat metu pradėjom migdymą dienos miegui su pasaka, be mamos pieno ir be mamos (ilgos tėčio atostogos yra gėris!) ir tas palengva, ramiai įvyko.

Kai vyras eidavo į darbą, pradėjau aiškinti, kad greitai ir mamytė eis į darbą, o jis į darželį ir visi susitiksim vakare po darbų namuose. Suprantu, kad laiko sąvoka buvo dar tokia neįkandama ir abstrakti, tačiau reikėjo gi nuo kažko pradėti. Todėl kalbėjom ir kalbėjom.
Toliau skaitėm knygelę, jei animaciniuose filmukuose sumirgėdavo vaikų darželio ar mokyklos vaizdai, būtinai apie tai papasakodavau ar bent atkreipdavau jo dėmesį.
Artėjant rugsėjui gavom iš darželio auklėtojų laišką su sąrašu, ką reikės atsinešti, tad važiavom pirkti rankšluostukų, dantų šepetuko ir kitos smulkmės ir vėl kalbėjom, kad čia darželiui, kad reikės darželyje tam, todėl, taip… Viską rinkosi pagal išgales pats, t.y. parodom kelis rankšluostukus – jis išsirenka, kurio iš jų nori.

Auklėtojai patarus paruošiau mažą albumiuką su mūsų šeimos vasaros nuotraukomis (tikrai, fotografija galinga). Jis skirtas toms minutėms, kai vaikas labai pasiilgsta namų. Nuotraukų kitoje pusėje įdėjau lapelius su aprašymais, kas jose, ir su kai kuriais sūnelio žodžiais, kuriais jis įvardina nuotraukose esančius dalykus. Kad visiems viskas būtų aišku 🙂

 

Vienas albumiuko įrašas

Rugpjūčio pabaigoje, kai užsukom į darželį apsidairyti, vyrutis įėjo kaip į savo namus. Net šiek tiek sutrikau, nes jis ramiausiai apžiūrėjo žaisliukus, apvaikščiojo kambarėlius. Gal tai nuo vaiko priklauso, gal pasiruošimas davė rezultatą, o gal viskas viename. Kaip ten bebūtų, pasiruošimas yra būtinas. Beje, tėvams, kartais daug labiau, nei vaikui.

Skaitiniai:

Keli, kuriuos skaičiau prieš didįjį įvykį: 
Austėjos blogas (visas straipsnių ciklas)
Keli konkretūs patarimai, ką nuveikti ruošiantis
Ir keli, kuriuos esu atradusi dabar: 
Tinklaraščio Dirbu mama įrašas apie patirtį ruošiantis darželiui
Besiruošiant darželiui: Mažiau ašarų ir daugiau džiaugsmo – straipsnis iš ikimokyklis.lt.

Kas turite kitokių patirčių ir patarimų pasiruošimo darželiui klausimu – rašykite ir dalinkitės, nes tiems, kas tik pradeda ruoštis, svarbus kiekvienas pastiprinimas ir idėjų pasirinkimas. Juk kiekvienas vaikas ir kiekvienas suaugusysis – individualūs ir kiekvienam veikia kiti dalykai.

2 atsakymai į “kaip mes ruošėmės į darželį”

  1. Ieva, kaip fainiai ir neįtikėtinai! Nors skirtingu metu, bet tą pačią knygelę naudojom tuo pačiu tikslu!
    Jūsų straipsnio nebuvau skaičiusi, išsamus. Ačiū už nuorodą 🙂
    Aš adaptacijos neliečiau, nes tai būtų buvęs vien pasigyrimas, kaip mūsų vaikas nuo pirmos dienos į darželį bėgte bėga iki dabar 🙂 Nors, tiesa, teko pasukt galvą kaip jo patirtas emocijas išvėdinti po dienos įspūdžių, nes tuo metu dar nekalbėjo ir išsipasakot nebuvo kaip.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: