galingoji fotografija – šeimos albumas

Šį kartą noriu apsistoti prie šeimos albumo vartymo ir nuotraukų aptarinėjimo.
Ką tai duoda? Žinoma, visų pirma, tai smagumas. Pažindinimasis su savo istorija, su artimųjų praeitimi ir gyvenimu gali būti įtraukiantis ir netgi stebuklingas. Jei manote, kad vaikui tai nėra svarbu, pabandykite ir pamatysite visai priešingą rezultatą. Mūsų pusantrų metukų mažylis labai mielai apžiūrinėja nuotraukas ir jose ieško pažįstamų.


  • Pradėti peržiūrą su mažyliu, kuris nekalba, galite lygiai taip pat, kaip ir vartyti bet kokią kitą knygelę. Rodydami, pasakodami trumpais sakiniais, jam žinomais žodžiais, supažindinkite su nuotraukų veikėjais.
  • Pradžioje geriausia rodyti nuotraukas, kuriose yra jam pažįstami šeimos nariai. Taip pereisite prie dialogo, jūs klausiate, prašote parodyti – jis suranda, parodo.
  • Paskatinkite mažylį. Mes suplojam katučių, kai jis suranda, ko paprašytas. Dar mažėlis labai mėgsta ženklą LIUKS. Ir pats jį parodo, pakeldamas rodomąjį pirštą, suprask, gerai čia pavariau.
  • Nuotraukos, kuriose yra pats vaikas, tik dar mažulytis, suteikia galimybę daug pasakoti apie jį, jo kūdikystę ir t.t. Galų gale apie mažo žmogaus gyvenimą ir jo ypatumus 🙂 Vyresni jau klausinės įvairiausių detalių ir tai puiki proga kalbėt įvairiom temom: kaip kūdikėliai valgo, kaip miega, kur miega, kodėl taip apsirengę ir t.t.

Vartant albumus (ar nuotraukas peržiūrint kompiuteryje), vaikas susipažįsta su savo šeima, mato tėvus, senelius ten ir tada, kai jo dar nebuvo. Mato save daug mažesnį, kitokį, tokį, kokio dar neatsimena. Visi šie vaizdai skatina jus pasakoti, o vaiką – klausytis. Taip pat skatina abipusį bendravimą ir savo istorijos pažinimą.
Ką vaikui pasakoti? Ogi viską! Vaikai mėgsta istorijas, tad tikrai pamėgs ir šias, iš tikro gyvenimo.
Vyresnieji jau ir klausimų užduos, o kartais atsivers tas nuotraukas, kurios jiems labiau įdomios, nei kitos. Ir vėl: 

  • Galite klausti, ką jis šioje nuotraukoje mato, kas jam patinka, kokias detales pastebi.
  • Pasidomėkite, kas jam gražu, o gal kažkas kaip tik – atstumia.
  • Ką vaikas pats norėtų nufotografuoti.
  • Galite ir patys pafantazuoti, “pakeliauti“ laiku atgal, papasakoti vaikui dar nežinomų detalių apie nuotraukos dalyvius 

Visi vaiko atsakymai vertingi, nes iš jų plaukia vaiko pasaulio suvokimas. Taip pat, pokalbio metu, ir suaugęs galite formuoti tam tikrus požiūrius, vertybes. Pvz. mandagus kalbėjimas apie žmones, kurie galbūt juokingai atrodo. Galų gale, treniruosite kalbinius ir diskusijų įgūdžius, mokysite ir mokysitės žodžiu aprašyti, ką matote.


Nuostabaus laiko sklaidant nuotraukas!

Įdomus straipsnis šia tema: Tėvai turėtų skirti daugiau laiko šeimos fotoabumų peržiūrai su vaikais.

Vienas atsakymas į “galingoji fotografija – šeimos albumas”

  1. Atgalinis pranešimas: galingoji fotografija – SuVaikais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: