Keliaujam su vaikais. Palūšė

Kas jums asocijuojasi su pavadinimu Palūšė? Man tai miškai, vanduo ir daug žalumos… žodžiu, vasara. Galima ir būtina tenai pabuvoti ne tik vasarą, bet šiltuoju metų laiku pats smagumas, malonumas ir atsipalaidavimas.
Absoliučiai garsi ir nepakartojama yra Palūšės šv. Juozapo bažnyčia. Ji nuostabi keletu aspektų. Visų pirma, ji istorinė vertybė, pastatyta be vinių (statybai naudotas tik kirvis ir pjūklas) ir yra seniausia medinė bažnyčia Lietuvoje. Stovi aukštai ant kalnelio ir nuo jos šventoriaus matosi nuostabusis, kartais ramus, lygus kaip stiklas, o kartais audringai banguotas, Lūšių ežeras. Šalimais – vėlgi vienintelė Lietuvoje aštuonkampė varpinė. Matyt ne veltui ši bažnyčia puikavosi ant vieno lito banknoto. Ir būtinai turite ją aplankyti, užeiti į vidų ir pasigrožėti joje sukauptomis meninėmis vertybėmis. Tai ir šv. paveikslai, tapyti ant lentų, ir drožiniai, ir senoviniai žalvariniai varpai…
šaltinis: Wikimedia Commons
Išėjus iš bažnyčios, netoliese yra archeologų atkurta akmens amžiaus pilkapio ir būsto ekspozicija. Palūšėje dar pasidairę ir pasiklausinėję galite surasti ne vieną lauko skulptūrą, kuri turi savą istoriją, kažką pagerbia arba į kažką atkreipia dėmesį. O po to siūlome pasukti botaninio tako link. Tai 5 km takas palei Lūšių ežerą, kuriame rasite taip pat įdomių skulptūrų ir įvairių augalų (nepastebėti jų nepavyks, nes nežinantiems, nepažįstantiems, bet susidomėjusiems pateiktos lentelės su aprašymais), kurie būdingi šiems miškams.
Lūšių ežeras apgaubtas legendos, kuri pasakoja, kad jame gyvenančios laumės, kurios medžioja vyrus. Jei vyrai elgiasi neapdairiai ir maudosi po vidurnakčio, tai jiems nebeišsisukti. Senoliai pasakoja, kad viena iš tų laumių ir dabar tebegyvenanti šalimais esančiame Taramos ežeriuke. Žodžiu, keliautojai, būkite atidūs ir po vidurnakčio nebesimaudykite 😉
Palūšėje yra valtinė (o gal net dvi), bijau sumeluoti, senokai ten reikalų turėjau. Bet kas svarbu – vandens kelionių mėgėjai turi galimybę nuomotis valtis, baidares, kanojas, gauti pagalbą, maršrutus, žemėlapius ir pažindintis su nuostabiuoju ežerų tinklu supdamiesi ant bangų. O pažindintis tikrai yra su kuo… Rungiasi tarpusavyje, stebina ir vilioja upeliūkščiais susirišę, susisieję, susiraizgę vienas už kitą platesni, gilesni ir kitokie -esni ežerai. Galimi vienos, dviejų, trijų dienų maršrutai tikrai nenuvils gamtos mylėtojų.

Lūšių ežero info lenta. šaltinis www.paluse.lt

Mėgstantiems ne tik patiems atradinėti, bet ir būti vedamais, galima pasidomėti gido paslaugomis, o visą tikslesnę informaciją rasite ANP direkcijoje, turistų informacijos centre. Užmačiau ir eko žygių galimybę. Jei kas pabandysit, papasakokit – kaip jums patiko.

Kiti įrašai apie pakeliavimus:
Ginučiai
Ignalina
20 idėjų, padėsiančių, kai važiuojame, o vaikai klausinėja – kada? kada? kada?

3 atsakymai į “Keliaujam su vaikais. Palūšė”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: