kelionės po Lietuvą su vaikais. Ignalinos kraštas

Kur su vaikais keliausite vasarą? Aš čia taip pagalvojau, kad galiu pasidalinti, kur esam mes važiavę ir ką pamatę – gal ir jums pravers. 

Su vaikais: Ginučių vandens malūnas. 2014.

Mūsų šeimos dažnai lankomas Aukštaitijos nacionalinis parkas (ANP) su žymiaisias objektais ne visiems, pasirodo, toks žinomas. 

Jei nesate buvę Ignalinoje, Ginučiuose, Palūšėje, tai pabuvokit. Labai rekomenduojam dėl gamtos grožio, miškų ir ežerų pasirinkimo – kur pasisuksi – ežeras, kur apsidairysi – miškas. Paperka natūralumas, ramių kampelių ir visų įmanomų gamtos gėrybių gausa. Galima keliauti su nakvyne, galima per dieną apvažiuoti pagrindinius objektus ir vakare grįžti namo švelniai nuvargus ir labai turiningai pasidairius. Tiesa, jei atvažiuosite iš pajūrio ar Žemaitijos, verčiau pasilikite keletui dienelių: galėsite ramiai pasimaudyti, pauogauti, pasivaikščioti, dviračiais pasivažinėti ar kanojom pasiirstyti… Apsigyventi galite viešbutyje, išsinuomoti nameliuką Žiemos sporto centre ar išskleisti palapinę patikusiame kempinge. Jų apylinkėse yra ne vienas. Visi sutvarkyti, prižiūrimi. Kai kuriuose net malkų būna parūpinta. Dažnai žmonės apsistoja Palūšėje, o po to jau kur širdis patraukia, ten nuvažiuoja, nueina, apsilanko. Žodžiu, kiekvienam pagal skonį ir kišenę. 

Taigi pirmyn:
Ignalina
Ignalinos kraštas: dvarai ir dvareliai
Palūšė
Ginučiai
Ignalinos krašto muziejus

Apie tą dalį, kur su vaikais. Kažko absoliučiai konkrečiai vaikams (neskaitant sūpynių, žaidimų aikštelės ir panašių dalykų) nesam atradę. Tiesą sakant, labai ir neieškojom, nes tikim, kad vaikams visur gerai, kur kartu su tėvais, kur jiems aiškinama, pasakojama, kur turi erdvės įsibėgėti, kur nevaržomi jų pažinimo ir triukšmavimo (toleruotino) poreikiai. Svarbus kartu praleistas laikas. Ir būtent todėl kažkur važiuodami su vaikais padarome šiokius tokius namų darbus:

  • apsišviečiam legendų klausimu (pateiksiu pagrindines)
  • ištraukiam kokių įdomesnių faktų (irgi pasidalinsiu faktais arba nuorodom, kur jų galima rasti)
  • stengiamės pasaulį matyti ne tik iš savo kampo, juk kankorėžiai, akmenukai, gėliukai ir šaltiniai tokie patrauklūs vaikams
  • pasirūpinam, kad ilgai važiavę sustotume ir pasibėgiotume
  • važiavimui turim pasigalvoję užsiėmimų (apie juos atskirame įraše)
  • pačiam važiavimui skirti daugiau laiko, kad galima būtų sustoti, užkąsti, įkvėpti oro. Tai pravartu ypač tuomet, kai toli važiuojama. 
Su vaikais: Ignalina. 2014.
Į ką mes būtinai atkreipiame dėmesį keliaudami, tai dienos ritmas. Visada stengiamės, kad jis kuo mažiau skirtųsi nuo įprasto, t. y. keltis, valgyti, eiti miegoti tuo pačiu ar bent panašiu metu. Mūsų šeimai rutina patinka, o jei tiksliau – ritmas padeda neišsimušti iš vėžių, išlieka bent kažkas pastovaus nepastoviame laike.
Įdomių ir kūrybingų kelionių!

Dar skaitykite: 20 idėjų padėsiančių vaikams nenuobodžiauti mašinoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: