buities darbai su 1,5 m. vaiku

šis įrašas apie tai, ką vaikas veikia kasdien, kai mama dirba buities darbus. arba ką mama veikia, kad vaikas leistų dirbti. arba, ką nuveikiam kartu su vaiku, kai neužsiimam konkrečiai jam skirta veikla.
kas nutinka, kai susitinka Mykolas ir Miltai
 

Pusryčiai

1. kartu užkaičiam arbatą – aš pripilu vandens, jis uždaro arbatinuką ir paspaudžia mygtuką.
2. padengia stalą, t.y. padeda lėkštes, puodelius, įrankius.

Pirkiniai

1. jei einam į parduotuvę, išnešam šiukšles. jam būtinai reikia savo šiukšlių, todėl visad paruošiu mažą maišiuką asmeniškai jam.
2. jei esam kartu parduotuvėje, deda prekes į vežimą ar krepšelį, po to viską krauna ant prekystalio.
3. grįžę nusirengiam, padeda drabužėlius, kas kur turi būti, pvz. kepurė stalčiuje, batai po suoliuku, striukė pakabinta ant pakabos. pakabinti dar nepasiekia, bet iki pakabos nuneša. kartais jis sudeda visas kepures, vyresnėlis pakabina visas striukes, o aš ar vyras padeda visų batus – dabar galima imtis kitų darbų 🙂
4. parsineštas prekes iškrausto iš krepšių, paduoda, kad sudėčiau į šaldytuvą, duoninę, į spintelę sudeda pats.

Pietūs ir kitos gaminimo šventės

1. jei kažką kepu, minko tešlą, kočioja, labiausiai mėgsta miltus ir jų pasklidimo po virtuvę efektą… todėl stengiuosi, kad to jam kuo mažiau norėtųsi daryti, užimu kitokiom veiklom.
2. Įpila vandens į puodą (žinoma, su priežiūra), įberia druskos, kitų prieskonių, jei reikia nemažo žiupsnelio 😉
3. kad miltai nebirtų, kur papuola, duodu stiklinaičių, lėkščių, dubenėlių – pilsto, maišo, beria. jei to reikia ir mano kontroliuojamam procesui (pvz. salotų gamyba ar ruošinys sriubai) – mūsų interesai sutampa 😉
4. pjausto. taip mėgsta pjaustyti, kad jau kurį laiką įduodu nepiktą peilį ir gali supjaustyti kiaušinį, agurką ar susmulkinti duona.
5. vėl padengia stalą. pavalgius nuneša savo indus. kartais ir brolio.

Skalbiniai ir tvarkymasis

1. padeda iškrauti-sukrauti indaplovę. ne visada leidžiu, nes ne visada turiu tam kantrybės ir laiko. bet kai leidžiu, jo darbas išimti įrankių krepšelį, sudėti įrankius į stalčių. kartais paduoda man ir sudedu aš, kartais deda pats. indaplovę įjungti taip pat mažųjų darbas, vyresnėliui tas jau mažiau aktualu, o mažėlis visad prisistato uždaryti paruoštą indaplovę ir paspausti  mygtuką.
2. sunešam išrūšiuotus drabužius skalbimui, sudeda į skalbimo mašiną. po to išima. vėl sudeda. atidaro skalbimo mašinos stalčiuką – aš supilu skalbimo priemones, jis uždaro. aš nustatau programą, jis paspaudžia mygtuką “pradėti“.
3. daiktus nuneša, kur paliepi, tačiau negali būti tikras, kad tie daiktai ten ir liks, todėl geriausia nešioti eiti kartu ir iškart viską dėti į tam skirtas vietas.
4. mėgsta siurbti ir šluoti. šluoja po visus namus, siurbia gana kokybiškai.
5. jei gauna į rankas skudurėlį, popierių ar kempinėlių – šluosto ir valo, ką reikia ir kiek reikia. kartais tai pavirsta kažkuo kitu, nei tvarkymasis.
 
SuVaikais


noriu pabrėžti, kad tai pritaikyta mūsų šeimai. ne visi šio (ir kitokio) amžiaus vaikai geba, nori, gali, daro tai, ką čia parašiau. o ir parašiau juk tikrai ne viską 😉 bet jei pabandėte, pavyko ir patiko – nenustokite to daryti!
 
P.S. nesipiktinkite, kad nėra didžiųjų raidžių – procesai visi tęstiniai ir taip susiję, neradau, kur jas įterpti 😉

2 atsakymai į “buities darbai su 1,5 m. vaiku”

  1. Atgalinis pranešimas: kasdienybės burbulai | Su Vaikais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: