Vėjo malūnėlis

— Ei vėjeli,
Kur pro šalį
Tu neri, tu neri?*

 

Su vaikais: 2015

 

Pavasaris su saulės zuikiais vilioja visus laukan. Jau taip norisi lėkti, bėgti, skubėti ir įkvėpus saulės sustoti, nurimti ir mėgautis. Pavasario įkvėpimai paskatino dairytis laiko su vaikais lauke. Kartais paprasčiausiai pėdinam miškeliu, apžiūrim naujai besišypsančias žoleles, gėliukus, visus medžius patikrinam ar jie sukurti įlipimui, ar galima ant šakų pasisupti… pasvajoju, kaip vasarą (paskutinę tokią laisvą? po jos jau bus darbai, ilgi tamsūs vakarai ir daug skubėjimo…) važiuosim į kaimą, kuris visai ne kaimas, bet su nuosavu kiemu, smėlio dėže ir sūpynėm… Ant pievos pasiklosim pleduką, subersim dubenėlin žemuoges ir lesim sutūpę, lyg paslapčiom, lyg iškylaudami. Ir kavą gersiu rytais po stogeliu, bet lauke, ant stalelio šalimais gulės atversta knyga – jei norėsiu, užmesiu akį į istoriją, jei nenorėsiu – tebūnie taip. 

O šiandien, kai saulė keitėsi su lietumi vietomis, kai pamiegojom pietų miego ir jau nebenorėjom lįsti į vėjuotą vakarą, pabandėm sukurti vėjo malūnėlį. Kaip mums sekėsi – žemiau, o kaip jį kurti žingsnis po žingsnio – čia.

Reikės: 
Popieriaus (spalvoto arba nuspalvinto)
Liniuotės
Pieštuko
Žirklių
Smeigtuko/ adatėlės/ vinuko
Pagaliuko
Pagal instrukcijas dar reikia karštų klijų šautuvo, kad galėtumėt užtvirtinti adatėlę pagaliuke, bet aš šią dalį praleidau 😉 užtvirtinti išsikišusį adatėlės galiuką galima trintuko gabalėliu.

Trumpai, visų pirma, pasiruošėme pagrindą. Ėmėme paprastą akvarelinį popierių (bet kuo plonesnis, tuo geriau), vaikai darbavosi su guašu. Kitam kartui imsime akvarelinius dažus, jie ne tokie sunkūs
 
Su vaikais: 2015
Apsidairiau, kad mūsų ekspromtui neturim tinkamų pagaliukų, tačiau vyresnėlis per žiemą grįždamas iš darželio prisinešė tiek pagalių, kad dabar turim geram laužui prikaupę… Panaudojom tiesesniuosius mūsų malūnėliams.
Tėčiui teko palyginti pagalaičius su peiliu (!!!) ir taip visi prisidėjom prie malūnėlių gamybos. Rezultatas – veikiantys malūnėliai. 
Su vaikais: vėjo malūnėliai, 2015
Gero vėjo!
 
 
* K. Kubilinsko eilėraštis Gintarėliai 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: