Eksperimentas: alternatyvos saldumynams

Ar jums nebūna taip, kad kokia miela teta ar dar sudėtingiau – tikra vaiko močiutė – meilę vaikučiui nuolat rodo saldumynais? Dideliais kiekiais saldumynų? Šurmuliuojant šventėms toks reiškinys vis paaštrėja, tačiau aktualu ir šiaip, kaskart, kai sulaukiam svečių ar patys svečiuojamės. Tikiu, kad mes esam ne išimtis ir kad tokių situacijų, kai vaikas gauna dovanų vos ne mėnesio šokolado kiekį, pasitaiko dažniau, nei rečiau.

 
 paveikslėlis iškitchenette.jezebel.com
 
Ką daryti? Norisi viską konfiskuoti. Paslėpti toliausioje spintelėje arba atiduoti kam nors, kas dar nepersisotinęs. Dar norisi pasakyti nu nu nu, negalima taip vaišinti. O reikia nusiteikti kūrybiškai, pasisemti kantrybės (jei kas žinot kokį šulinaitį, pasidalinkit, nes atsargos senka sparčiau, nei norėtųsi) ir užsiimti švietimu, žinoma, pradžioj patiems pasiruošus.
 
 paveikslėlis iš: good-wallpapers.com
 
Todėl pradžioj vis kartojom, kad nereikia, vėliau tyliai normavom gautas saldėsių dozes, dabar dar sugalvojom alternatyvų sąrašą. T. y. jau kurį laiką primenam, kad vaikai be saldumynų mėgsta ir kitų dalykų, kurie taip pat džiugina ir yra sveikesni. O juk būtent sveikatos močiutės ir linki savo anūkams 🙂
Taigi, skanios ir/ ar kitaip naudingos alternatyvos:
vaisiai, uogos (kokius mėgsta vaikutis)
džiovinti vaisiai, uogos, obuoliai
obuolių sūris
duoniukai
duonos lazdelės
trapučiai
riestainiai
tyrelės ar naminės obuolienės stiklainiukas
sultys (pačios močiutės pagamintos išvis nerealybė)
sūris, sūrio lazdelės, jogurtas
laikui su vaiku:
knygelės
pieštukai
lipdukai
užrašų lapeliai
rašikliai
flomasteriai
kreidelės ir t.t. iš mielų ir visuomet reikalingų kanceliarinių serijos.
Jei VIS GI, TAI saldainiai vienetais, o ne pakuotėm ir kuo mažesni saldainiukai vietoj didžiulių maišų ar plytų, vaisių sulčių gumunikai.
 
paveikslėlis iš: www.holisticvanity.ca
Jei skaitydami vis mintyse šypsotės, kad mes nepažįstam jūsų močiučių, todėl mums lengva šnekėti, užtikrinu, jūs napažįstat mūsiškių 😉 bet močiutėms svarbu anūkėlių sveikata ir žibančios akys, kai jos atneša lauktuvių. Ne saldumynai, o jų teikiamas džiaugsmas motyvuoja močiutes, tad tik atraskite, ką vaikams džiugu gauti ir viskas bus liuks! Štai, mūsų mažėlis išsišiepęs pasako trumpą “A“, kas reiškia ačiū ir išdidžiai žingsniuoja rankose nešdamas bananą. Alternatyvos veikia!
O kokių alternatyvų turite jūs?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: