su vaikais. apie

Čia rasite idėjų, kaip piešti ir tapyti su vaikais ne vien ant popieriaus ir teptuku, kur nuvažiuoti, kai vasara už lango, o kelioninis krepšys nesiruošia labai keliauti, rasite minčių apie laiko su vaikais naudą vaikams ir mums, suaugusiems, rasite ir truputį teorijos, bet ne per daug, nes ji be praktikos yra tik sausas popieriaus lapas primargintas bereikšmiais žodžiais…
Su vaikais, tai toks siauras apibūdinimas, jei su vaikais niekas nesieja ir toks platus, jei jų lauki, su jais gyveni, juos ne tik rengi ir maitini, bet dar ir leidi laiką kartu.
Aš su vaikais gyvenu… tiesą sakant, ilgą laiką savanoriavau, dirbau su vakais ir paaugliais. Vis buvau prie tos vaikystės kažkaip prisilietus, bet ne iki galo. Prieš penketą metų prisiliečiau absoliučiai kitaip – baksnojantis iš vidaus mažylis ėjo miegoti klausydamasis mano ar vyro skaitomų pasakų, o rytais gana reikšmingai subumbsėdavo, jei pamiršdavau pavalgyti. Gimė – mažulytis ir kartu toks didelis… stebuklas!
Ir laiką leisti kartu norėjosi kažkaip atvira širdim, įsiklausant, girdint ir matant. Norėjosi klausyti polėkio, kurį diktavo mažasis draugas, o ne su realybe niekaip nesisiejančių pamokymų „nenešiok, pripras“ ir pan. Dabar jau klausau dviejų mažųjų. Ieškau ir siūlau daugiau, nei anksčiau, nes pati paaugau, pati jau esu mama su šiokiu tokiu stažu. Ir supratau, kad visko pasaulyje ir internete yra tiek daug, kad gyvenimo neužteks išbandyti…
O dalindamasi atrastomis ir išbandytomis idėjomis su kitomis mamomis supratau, kad dalinantis gėris auga. Ir tikrai ne taip jau svarbu, kokie motyvai mus veda ieškoti ir bandyti. Svarbu, kad laikas praleidžiamas su vaiku bendradarbiaujant, kuriant ir kalbantis. Artumas ir džiaugsmas yra labai dideli ir galingi dalykai.
Taip gimė su vaikais. Užsukite ir pasilikite!
Utena. Dauniškio ežeras. 2014

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: